בוק בת מצוה לבנת
בוק בת מצווה ניקול
בוק בת מצווה רוני
בוק בת מצוה
בוק בת מצוה רויטל
בוק בת מצווה נוייה

בוק לבת מצווה

אלבום דיגיטלי

דיסק תמונות

צלם מקצועי

אביזרים

על פי רוב המונח בוק לבת מצווה לא מתייחס לאלבום שהצלם עורך מהתמונות שצילם במהלך החתונה ובו יש תמונות מכל שלבי האירוע אלא אלבום צילומים שכל כולו כולל תמונות של כלת בת המצווה במקומות (לוקיישנים) שונים, תמונות שנבחרו בקפידה, נערכו בקפידה וכל אחת מהן משקפת את הייחוד של הבת המצולמת בהן לנוי, להידור ולתפארת.

עבור הבת/נערה שחוגגים לה מדובר במתנה בעלת ערך רגשי חשוב ועמוק ולא אחת הוא משמש אותה גם כתיק עבודות… על מנת לאפשר לבתכם ליהנות מ – BOOK שייהפך  לכרטיס ביקור שלה ויהווה מקור להערצה ולחיקוי, חשוב לבחור צלם איכותי, המתמחה בהכנת בוקים. בוק לבת מצווה הוא  ספר זיכרונות חזותי. הוא גם כרטיס ביקור ויזואלי. צילומים איכותיים ל- BOOK מתבצעים בסטודיו מקצועי ובמקומות שונים בחיק הטבע, על פי הצלמת הצלם והעדפת המצולמת. היתרון בצילום בוק לבת מצווה מקצועי הוא באפשרות לביים תמונות ולערוך אותן כדי שהמוצר הסופי ייראה מוקפד ומלוטש.

בת מצווה הוא חגיגה המציינת את חתימת הילדות ואת תחילת הנעורים. תמונות הילדה/נערה בגיל זה משקפות את כל מה שמאפיין את "תקופת המעבר" (מושג השאול מגילאים מאוחרים יותר) על תום הילדות הנושק לתום הנעורים. לכן הוא מהווה מתנה כל כך משמעותית עבור כלת בת המצווה, אשר הופכת במעמד במסיבה למלכה ליום אחד.

אפילו בת המצווה, אשר בתיאור המסיבה שלה פתחנו בראשית המאמר, תזכור ממנו, כמשוער, את הפדיחה" שגרם החורף הסוער, על גשמו ורוחותיו בערב שהיה אמור להיות חגיגי ומרגש ובעיקר- יבש, אבל בוק לבת מצווה שהכין לה צלם מקצועי יהיה העדות המוחשית לילדה נערה המיוחדת שהיתה כשמלאו לה -12 שנים והוענקה לה המתנה היקרה לה כל כך.

חשוב לציין את חשיבות החתימה על חוזה כתוב שבו יפורט כמה תמונות יכלול הבוק, קבלת דיסק ובו התמונות במתכונת עריכתן הסופית, האם בנוסף מגיעות גם כמה תמונות מוגדלות מחוץ לאלבום ועוד. חשוב שתדעו בדיוק על מה אתם חותמים ומה היא התמורה שתקבלו.

בוק לבת מצוה רוני
בוק בת מצוה תמרי
בוק בת מצווה אלינור2
בוק לבת מצווה נועה
בוק לבת מצווה

בוק לבת מצווה מושלם

חשיבה מחוץ לקופסה עשויה להיות חשיבה מועילה. זו חשיבה יצירתית, שאינה כבולה להנחות מוקדמות או לתפיסה רווחת. לא אחת דווקא היא המאפשרת מציאת פתרון, אשר חשיבה בתוך הקופסה לא זימנה אותו. לפעמים, מי שמוציא מתוך הקופסה, שבה מתקבעים ההרגלים ובה נוצרות מחשבות, היא לא החשיבה אלא המציאות. זה מה שקרה באחד מאירועי בת המצווה שלא אשכח לעולם (אלא אם זיכרוני יבגוד בי) וזה מה שמחבר אותי אל נושא המאמר וכותרתו- בוק (BOOK) לבת מצווה.

חגיגת בת המצווה שאליה הוזמנתי נחגגה באחד הימים הגשומים והסוערים ביותר שאירעו בשנים האחרונות. גשם זלעפות ירד ורוחות עזות נשבו. היות שיש נשים שלקראת מסיבת בת מצווה שאליהן הן מוזמנות- לא מדובר באם הכלה או במי מהנשים במשפחה המורחבת- אלא באורחים, משקיעות בטיפוח השיער שלהן שעות רבות בסלון לעיצוב שיער, היה ברור שערב רטוב וקר כזה יחרב את תסרוקתן המושקעת והמוקפדת גם אם ילכו עם מטרייה מעל ראשן  מהרכב אל אולם השמחות ( אוי לאותה שמחה שהושבתה). היינו זה מכבר בתוך האולם המואר והמחומם, אשר מוזיקת רקע הנעימה לנוכחים את זמן ההמתנה לתחילת הטקס, ולמזלנו רק טיפות ראשונות מהגשם הרטיבו את בגדינו. הן התיישבו חיש קל. בפתח הכניסה ניצב אלבום גדול, מהודר ומפואר, ספר הספרים של כלת בת המצווה- הBOOK המרשים שלה. אם תשאלו את ילדות לקראת חגיגת בת המצווה שלה מה היא המתנה היקרה ביותר שהן מאחלות לעצמן, סביר להניח כי לא מעטו מהן יגידו- בוק לבת מצווה. ואכן, זה היה בוק מרשים להפליא: הילדה, אכנה אותה כאן אנה, נראתה בו כמו נסיכה לקראת טקס הכתרתה למלכה: הדורה, מאופרת בעידון, שיערה עשוי בקפידה, ארוג כמקלעת צמות דקיקות המחוברות זו לזו באמנות של שוזרת פרחים מאומנת ומיומנת. היופי, העידון והאצילות שניבטו מהתמונות, אחת יפה יותר מקודמתה, היו עשויות/עלולות לעורר קשת שלמה של רגשות: הערצה, שמחה, פרגון, קנאה ועוד.

"ראיתי ציפור רבת יופי, הציפור ראתה אותי, ציפור רבת יופי כזאת לא אראה עוד עד יום מותי", כתב בשעת המשורר נתן זך. אם לשאול את הדימוי אכתוב זאת כך: ראיתי בוק לבת מצווה יפה מאין כמוהו, בוק לבת מצווה כזה סביר להניח כי לא אראה עד שאוציא את ימיי…

אני זוכר את הבת מצווה ההיא משום שהיא זימנה לצלם אתגר מרתק אבל גם העמידה אותו בפני דילמה: האם לצלם את האורחים הלומי הגשם והרוח שנכנסו לאולם כשעל פני רבים מהם עטויה ארשת של הלם, כעס, נרגנות וקללה על בורא עולם שהרס להם את האירוע עוד בטרם הניחו כף רגל ראשונה על מפתן אולם האירועים שבו היא נערכה – צילום שוודאי יכול להיות מעניין, טעון במשמעויות ומן הסתם צילום אמנותי או לא לצלם?

סגירת תפריט
Call Now Button