צילומי מזון באירועים
צילומי מזון עוגות
צילום מזון לחתונה
צילומי עוגות חתונה
צילום אוכל אירוטי
צילומים של אוכל

צילום מזון משלב בין צילום תיעודי ובין צילום אמנותי. צילום מזון מעמיד אתגר מקצועי בפני הצלם בד בבד עם הדרישה והציפייה ממנו לצילום איכותי שיעור תיאבון ויגרום לרואים את התמונות להזיל ריר ולפנטז על ההנאה הצפויה להם מפריטי המזון המצולמים.

צילומי מזון נדרשים לפרזנטציות, לתערוכות ולירידי מזון, לתפריטים, לספרי מתכונים ועוד. צילום מזון נועד לחשוף אותו ולהראותו כמזון האלים… הצילום הוא אלמנט שיווקי ראשון במעלה. כמקובל וכידוע: תמונה אחת שווה אלף מלים. כאשר צילום המזון מייתר כל צורך להסביר מה רואים, אות וסימן הוא שהוא משיג את מטרתו ועונה על הציפיות ממנו.

צילום מזון שמעורר את כל החושים

צילום מזון מקצועי, איכותי, אמנותי ויצירתי הוא צילום, אשר התמונות שמופקות ממנו מגרות ומעוררות את חושי הריח והטעם. תמונת תקריב של מזון יכולה להעשיר ולהעצים את הרצון ואת התיאבון.

 צילום מזון אולטימטיבי הוא צילום שניתן לראות בו את המרקם את המזון, את צירופם של חומרי הגלם המרכיבים אותו ובעיקר- את התוצאה הסופית שלו, כשהוא מניע את מי שרואה אותו להזמין אותו במסעדה. צילומי מזון עשויים לכלול גם את תהליך ואת אופן ההכנה שלו, את החומרים הנדרשים להכנתו, את תהליך הבישול, האפייה או הטיגון שלו וכמובן- כשהוא מוכן ומזומן להיאכל, טרי וחם, מהביל את ניחוחותיו.

צילום קינוחים
צילום מזון מקצועי
צילום מזון ובורגר
צילום של מזון
צילום מזון אווירה

צילום מזון כצילום מסחרי

אף שצילום מזון מחייב כישורים אמנותיים בעיקרו ובמהותו הוא אינו צילום לשם צילום. האסתטיקה שלו מיועדת לעורר את מי שרואה אותו להשתוקק אליו ולהתאוות לו. צילום מזון מיטבי אמור לגרום לצריכתו ובאשר הוא מתבצע למען בית קפה או מסעדה- להזמין אותו ושלם עליו, מה שהופך אותו לצילום מסחרי, לאמצעי שיווקי.

כאשר בעלים של מסעדה או בית קפה מציגים תפריט לראווה, מתגאים ומתהדרים בו, אין כמו מראה העיניים של תמונתו להמחיש אותו. תמונה טובה מייתרת את הצורך לתאר את המזון במלים.  לא אחת ניתן לשמוע מלצריות ומלצרים אומרים למי ששואלים על אודות מאכלים מסוימים שהם "בדיוק כמו בתמונה".

צילום מזון דומה במובנים מסוימים לצילום אודישן. כדי שמנה מסוימת תיראה מגרה, מעוררת תיאבון, מניעה לפעולה (הזמנתה במסעדה או בבית קפה) חשוב שהיא תיראה במיטבה- מושקעת, מוקפדת, עסיסית. לכן, אפשר לראות, לדוגמה, לא אחת צלמים שוקדים על צילום מאכלים הנחשבים ל"מאכלי הדגל", ל"ספציאליטה" של המסעדה בריכוז רב, כדי לצלם אותם מזווית שתציג אותם באופן המרשים ביותר. וזאת לאחר שיחד עם הבעלים או מי מצוות המטבח סידרו אותם בקפידה על הצלחת.

אוכל- עולם ומלואו, צילום מזון - תיעודו

אוכל הוא עולם ומלואו. הוא מפעיל בתוכנו המון רגשות, מעורר זיכרונות, תשוקות, געגועים, תקוות. יש לו היבטים פסיכולוגיים וסוציולוגיים. הוא עונה על צרכים שונים ולא רק על הצורך הראשוני, הטבעי והבסיסי, להשביע רעב. אוכל הוא טקס. אוכל הוא בילוי. אוכל פותח ומקרב לבבות. לא בכדי עסקאות מסוימות נחתמות לאחר ארוחה טובה שאותה אוכלים המעורבים בה. כיום, כאשר במסעדות רבות מוצגים תפריטים דיגיטליים ותמונות המאכלים השונים מצולמות על צגים- יש חשיבות רבה, לפעמים מכרעת, לאיכות הצילום ולרזולוציה שלו. לדוגמה, כאשר מוצג סלט מסוים, ניתן להבחין בכל מרכיביו, לצבעים השונים שלו, לגודל המנה, למרקם שלה. צילום אוכל אמור בראש ובראשונה לעורר תיאבון ולגרות את מי שמתבוננים בו להזמין אותו.

צילום מזון של ספקי שירות קייטרינג

ספקי שירותים של הסעדה אף הם נדרשים לצילומים כדי להציג את ההיצע העשיר והמגוון שלהם. צילום מזון הוא אחד השירותים החשובים שהם נזקקים לו- אם לצורך הכנת התשתית השיווקית שלהם ואם לצרכים שונים במהלך העבודה, בשלבים שבהם הם מכניסים מזונות חדשים לתפריטים המוצעים ועוד. כאשר מי שמתכננים אירועים עורכים סקר שוק של ספקי השירות החיוני והנדרש הזה, מי מהמועמדים הפוטנציאליים שולחים תמונות של התפריט שלהם, הם זוכים ליתרון תחרותי משמעותי על המתחרים; לא בכדי נאמר- טוב מראה עיניים.

כל האמור לעיל ממחיש ומוכיח את חשיבותו העצומה של צילום מזון. אפשר לנסות לתאר מזו ולדבר בשבחו אבל תמונה טובה, מחודדת, ברזולוציה מעולה שלו היא התיאור הטוב והמדויק ביותר. התמונה מעוררת גם תחושות ובעיקר תשוקות שמלים לא יכולות לעורר.

להתענג על צילום מזון

החשיבות שמזון מהווה בחיינו והאהבה או אם לדייק התאווה לאוכל טוב הופכת גם ואולי בעיקר את הצילום שלו כגורם מעורר חשק, תאווה ותיאבון. צילום איכותי של מזון גורם לרצות לאכול אותו כאן ועכשיו. יש מי שרואים תמונה של מאכל מסוים והיא מתקבעת בתודעתם ובזיכרונם כמאכל שאותו יזמינו בפעם הבאה כשילכו לסעוד במסעדה.

מסעדות ובתי קפה נפתחים במקומותינו חדשות לבקרים (אף כי חלק מהם נסגרים לאחר תקופות מסוימות- אם קצרות ואפ ארוכות) לכן ניתן לקבוע כי דרישה לביצוע צילומי מזון היא דרישה קבועה. למי שמתמחים בסוג זה של צילום מובטח שהם לא יישארו חסרי עבודה.

בהצלחה ובתיאבון!

סגירת תפריט
Call Now Button