תמונות בר מצווה משפחה
תמונות בר מצווה משפחתיים
תמונות בר מצווה ליותם
תמונות בר מצווה במסיבה
תמונות לבר מצווה ומסיבה

שלום לך, צלם לבר מצווה

האמת? בילדותי כלומר ביום הראשון של נעוריי, ביום שבו הופכים באופן רשמי לנערים, צילם אותי צלם חובב. מי חשב אז על שירות צילום מקצועי, על צלם לבר מצווה שמגיעים אליו דרך האינטרנט (שלא היה קיים אז), או דרך הטלפון הנייד ( שלא היה עדיין), ומסכמים וסוגרים את כל הפרטים וחותמים חוזה והוא מצלם מכל זווית, עם כל מיני מצלמות משוכללות ( על מגנטים אף אחד לא העז לחשוב ) ובסוף יוצא אלבום תמונות מהודר

היו ימים. הימים שלי. יום מסיבת בר המצווה. כל התמונות שיש לי הן בשחור לבן. בצבע החיים שהיו אז- אפורים. פשוטים וצנועים. כיום, להבדיל, צלם לבר מצווה הוא מפיק על. הוא המוציא לפועל. הוא גם הפועל השחור ( ושאר הצבעים). הוא מפיק מהילד בר המצווה תמונות שבזמני היה אפשר רק לחלום עליהם בלילה או לפנטז עליהן ביום. כיום, ממרחק הזמן, אני יודע שהיה קסם בתמונות הפשוטות,  בימי האמצעים הדלים, כשהיינו ילדים טובים קיבוץ…

בכלל, עכשיו, בפסקה השלישית, כבר פחות מביך לגלות: זו היתה מסיבת בר מצווה משותפת לכל ילדי הקבוצה, בנות ובנים. בנות חגגו את בת המצווה שלהם באיחור של שנה כי לא היה נהוג שבנים יחגגו אותה שנה לפני המועד. תאר לעצמך, צלם בר מצווה. היית מאמין? הצלם- יחיד!-היה הצלם של  הקיבוץ, אותו צלם שצילם אותנו עם חיתולי הבד, יושבים על סירים, משתובבים בשבילי הקיבוץ, עושים כל מיני קונצים.

תמונות בר מצווה ומשפחה
תמונות בר מצווה בכותל
בר מצווה תמונות
תמונות בר מצווה בתפילה
תמונות בר מצווה שמחה

חלפו שנים

מי שהדברים שנכתבו עד כאן נראים לו מתקופה שהסתיימה עם היכחדותו של אחרון הדינוזאורים, לא טועה טעות גסה… צלם לבר המצווה כיום, בישראל 2017, מי כמוך יודע זאת, הוא משהו ומישהו אחר לחלוטין: בעל מקצוע בתחום צילום חתונות ואירועים בעל ציוד צילום משוכלל, יכולת וידע בעריכה, מספק שירות צילום של סטילס ווידאו, מצלם אירועים בלוקיישנים שונים, לרבות כאלה שעצם ההגעה אל מקום עריכתם מחייבת להיות אדם המאומן בספורט אתגרי.

שלא לדבר- בעצם כן לדבר, חשוב לדבר- על הדרישות ובעיקר על הציפיות ממנו. על מנת לקבל תמונות באיכות הגבוהה ביותר חשוב להיפגש אתך כמה שבועות לפני האירוע כדי לקבל את כל המידע החשוב והרלוונטי לבחירת סוג השירות. אתה ודאי יודע כי הלקוח לא תמיד צודק (גילוי נאות: אף לא אחד מאתנו צודק תמיד, כי אי אפשר לצדוק תמיד) אבל תמיד חשוב לרצות ולספק אותו, שהרי כמי שמזמין את השירות הוא על תקן "בעל המאה הוא בעל הדעה". הוא המשלם ולכן שמורה לו לא רק זכות המלה האחרונה אלא זכות על כל מלה.

למשפחת חתן בר המצווה בכלל ולילד בפרט יש באופן טבעי ציפיות, לכן תיאום ציפיות הוא הדבר החשוב ביותר. תיאומן חשוב כדי שהפער בין הרצוי למצוי יהיו מצומצם ככל שניתן ואולי אף, הלוואי, לא יהיה כלל פער.

אני מתאר לעצמי, צלם לבר מצווה כי אתה יכול לספק את השירות הטוב והמקצועי ביותר. אילו אני כיום הורה לבן שאמור לחגוג בר מצווה, הייתי מייחס חשיבות רבה לשירות שאתה מעניק, כי בסופו של דבר, המוצר שאתה יוצר ומספק הוא מה שנשאר. הזיכרון. המזכרת. הגעגוע. האות והעדות ליום ההולדת החשוב והמרגש. בר המצווה. אילו ידענו כילדים מה שאנחנו יודעים כהורים, ודאי היינו מבקשים אי אז כי הקיבוץ ישקיע גם בנושא הצילום ואולי אפילו, כהרהור של חטא, יוציא כסף וישכור צלם מקצועי….

*

הזיכרון מתכתב עם העבר. ממרחק הזמן תחום הצילום התפתח והשתכלל להדהים, הודות לציוד המתוחכם ולהטמעתן של טכנולוגיות שונות, על בסיס המחשב והדיגיטל. חלה בו מהפכה. אפשרויות הפקת צילום איכותי התרבו לאין שיעור. ועדיין, מה שמרגש בתמונה יותר מכל אינו בהכרח האיכות הטכנית של הפקתה אלא האדם או האנשים המצולמים. הנסיבות שבהן מצולמת התמונה. היחסים בינהם. כך גם בתמונות של חגיגת בר מצווה. צלם לבר מצווה יכול להיות בעל מקצוע מעולה, שאין שני לו, מצויד בציוד הצילום והעריכה החדיש והמשוכלל ביותר, ובכל זאת- מה שיקבע את הייחוד של התמונות, את הערך המוס, שלהן, את יכולתן לעורר התרגשות הוא משהו שלא לומדים אותו אלא נולדים אתו- רגישות. כשרון.

על מנת להתוודע אל צלם לבר מצווה שיצלם את הבן שלכם לקראת יום הולדתו ובמהלך המסיבה, חשוב שתשקיעו זמן ומאמצים באיתור צלם מנוסה בצילומי אירועים. יש לכם שפע של מקורות ודרכים. מצאתם מישהו שנראה לכם מתאים. צרו עמו קשר. בקשו לראות עבודות שלו. בשלב מתקדם יותר, אל תוציאו מכלל אפשרות לראות אותו מצלם בבר מצווה. לאופן העבודה שלו עשויה להיות השפעה על הבחירה או אי הבחירה בו.

והכי חשוב: שלאחר שהבן שלכם יקבל את התמונות מהאירוע הוא יודה לכם על כף שאפשרתם לו ליהנות משירותיו של צלם לבר מצווה מקצועי, צלם מהשורה הראשונה, צלם שהפך את האירוע החד פעמי לזיכרון מתוק. זיכרון שהתמונות הן הביטוי המוחשי והחזותי שלו.

סגירת תפריט
Call Now Button