צלם חתונות שאלות טכניות ומהותיות שיש לשאול

על מנת למצוא את צלם החתונות הטוב ביותר  לא יזיק גם מזל. המזל שלכם טוב. טוב מאוד. עיניכם הרואות והקוראות עדות: הגעתם אל האתר שייתן לכם את המענה המושלם על הדרישות ועל הציפיות שלכם, חתן וכלה העתידים להתחתן בקרוב.

על מנת לבחור צלם חתונות מקצועי ואמין, חשוב לשאול את השאלות החשובות והרלוונטיות. מענה מלא עליהן יהווה עבורכם אינדיקציה להיותו כזה.

שאלות טכניות ושאלות מהותיות שלובות אלה באלה. השאלה הראשונה שיש לשאול היא שאלה טכנית פשוטה: האם ביום שבו תיערך החתונה שלכם הצלם פנוי? שאלה טכנית חשובה נוספת היא האם ניתן לקבל הצעת מחיר במייל או בטלפון, כדי שתדעו אם היא נמצאת פחות או יותר במסגרת התקציב שאתם מייעדים לנושא הצילום. האם המחיר כולל מע"מ. האם נערכת פגישת היכרות ראשונית ללא תשלום וללא התחייבות להיות לקוח. האם הצלם שאתו מתקיים המשא ומתן הוא יהיה הצלם שיצלם את החתונה. האם הצלם מכיר את האולם או הגן שבו תתקיים החתונה שלכם. על פי מה נקבעת חבילת הצילום המוצעת (כמות המוזמנים, מיקום החתונה ואופיה, הדרישות והציפיות ועוד).

אהבה
תמונות קבלת פנים
צילום זר חתונה
תמונות לחתונה
צילום כלה
צילום זוג אוהב בשדה
תמונות זרי כלה
צלמים לחתונה
טבעות נישואין

לשאול הכול, לדבר על הכול

אם חשוב לכם שהצילומים ישלבו צילומים טבעיים וספונטניים עם צילומים מבוימים, חשוב להגדיר זאת מראש. הצלם מנוסה אבל הוא לא יכול לנחש את ההעדפה שלכם. האם צוות הצילום יעמוד לרשותכם לכל אורך החתונה או שהנוכחות שלו תוגבל בזמן. האם הצלם מבצע גיבוי תוך כדי הצילומים כדי לא להיווכח, לחרדתכם, כי התמונות לא נשמרו וכל המאמץ הושקע לריק. על מנת להגביר את השקט והביטחון שלכם, תבררו ותוודאו כי הצלם מצלם במקביל על שני כרטיסי זיכרון למקרה שכרטיס אחד יינזק. כמו כן חשוב לוודא מבעוד מועד כי לכל צוות הצילום, סטילס ווידאו, יש ציוד גיבוי הכולל מצלמה נוספת, פלאשים, עדשות, כרטיסי זיכרון, סוללות ועוד.

חשוב לראות מבעוד מועד תמונות שהצלם צילם מודפסות על נייר, כדי להיווכח באיכותן. עריכה מקצועית מהווה חלק בלתי נפרד מאיכות המוצר הסופי ולמעשה איכות זו מותנית בה. עריכה מוקפדת ומלוטשת היא אפוא תנאי הכרחי לעצם היתכנות שכירת שירותיו של צלם חתונות עבור מי שלא מוכנים להתפשר על פחות מ (הצלם) הטוב ביותר.

גם הפרטים הקטנים והשוליים לכאורה הם גדולים וחשובים

עומדים להתחתן? אל תהססו לשאול מועמדים להיבחר כצלם החתונה שלכם כל שאלה שמעסיקה אתכם. חשוב שתדעו כי לא רק אלוהים נמצא בפרטים הקטנים ביותר- גם איכות התמונות. לכן, גם הפרטים הקטנים והשוליים לכאורה הם גדולים וחשובים.

דרשו לקבל טיוטת חוזה תקני של הצלם ועברו על סעיפיה. אם משהו מהותי חסר לכם בו- דברו על כך עם הצלם. אתם משלמים וזכותכם המלאה לשלם עבור השירות הטוב והמלא ביותר. אם יש סעיף שלא מקובל עליכם- דברו גם עליו עם הצלם. אל תחתמו על חוזה שאתם לא שלמם ב- 100% עם כל סעיפיו. אין דרך אחרת למנוע תסכול, אכזבה, מפח נפש וכעס.

מאחר שתמיד עלולים להתרחש דברים בלתי צפויים, חשוב ומומלץ לכלול בחוזה שייחתם סעיף ביטול ומנגנון פיצוי על הפרה של מי מהצדדים את תנאיו, כפי שנחתמו על ידי שני הצדדים. אם, מכל סיבה שהיא, החתונה מבוטלת או נדחית, חשוב שתדעו מה הם תנאי הביטול ומה המחויבות של שני הצדדים. אם אתם מבטלים חתונה ברגע האחרון לאחר שחתמתם על חוזה עם הצלם, אתם עלולים להיתבע לשלם קנס כספי כבד.

קולאז' צלמים
כלה בחתונה
צילום אירוע חתונה נווית

אל תיבהלו מחוזה שכולל עמודים אחדים

הואיל ויש שאלות רבות, יש צורך במענה על כל אחת מהן, ובהן, לדוגמה: באיזה אופן תקבלו את התוצר הסופי מהצלם – איסוף עצמי? דואר שליחים? דואר רשום? מה מועד האספקה?

חשוב לסמוך על תחושת הבטן אבל חשוב יותר לעגן את ההבנות ואת ההסכמות בחוזה כתוב ומחייב. אל תשאירו שום פרט עמום. אל תשאירו דברים לא סגורים לרגע האחרון, שבו תהיו לחוצים ונרגשים. עברו על החוזה לאט ובקפידה לפני שאתם חותמים עליו וודאו כי הוא כולל את כל מה שחשוב לכם- כי יש בו מענה מיטבי הן על שאלות מהותיות והן על שאלות טכניות. מזל טוב ובהצלחה!

סגירת תפריט
Call Now Button